Вирішувати правові питання в сфері земельних відносин – разом

20 червня 2014 р. у м. Чугуєві було проведено семінар-тренінг для держслужбовців ряду районних управлінь агропромислового розвитку та Держземагентства Харківської області.

Захід був організований Чугуївської правозахисною групою в рамках реалізації проекту «Захист і просування прав селян-власників землі та майнових паїв у Хмельницькій, Харківській та Чернігівській областях».

Основними завданнями проекту є:

• безпосередня правова допомога землевласникам, в першу чергу селянам;

• підвищення рівня правосвідомості та правової культури землевласників шляхом підвищення їх доступу до інформації про їхні права та проведення просвітницьких та інформаційних заходів;

• налагодження та підтримка міжсекторної співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування, представниками сільгосппідприємств та фермерських господарств в питаннях земельних відносин та захисту прав землевласників;

• громадський моніторинг діяльності органів влади у сферах, пов'язаних з ходом земельної реформи, спільна протидія корупції в земельних відносинах.

Семінар проводився не в традиційному форматі «виступаючий – слухачі», а більше був схожим на круглий стіл, де кожен міг поділитися своїм досвідом, напрацюваннями у сфері реформування земельних відносин та сприяння розвитку сільських територій в Харківській області, організації спільної роботи влади та громадськості для поліпшення правового захисту громадян у земельних питаннях.

Учасники зійшлися на думці, що існує необхідність широкої роз’яснювальної роботи про зміни в земельному законодавстві, як серед пересічних землевласників, так і для представників сільгосппідприємств, фермерських господарств, органів влади та місцевого самоврядування.

Незважаючи на те, що реалізація проекту, підтриманого Міжнародним фондом «Відродження», підходить до часового завершення, представники Держземагентства і «Центру правової інформації та консультацій» ЧПГ домовилися про співпрацю в майбутньому: проводити спільні юридичні консультації, в тому числі й виїзні, консультування по «Скайпу» для жителів віддалених населених пунктів, готувати пропозиції щодо вдосконалення і полегшення процедури оформлення землі, вирішення правових колізій, наявних у законодавстві.

По закінченні семінару керівник Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов вручив начальнику управління Держземагентства у Чугуївському районі Михайлу Рютіну стенд правової інформації для відвідувачів і пам’ятки (буклети) з земельних питань, підготовлені правозахисниками.

Нагадаємо, Чугуївська правозахисна група з січня 2014 здійснює реалізацію правоосвітнього проекту, спрямованого на надання юридичної допомоги та покращення обізнаності жителів Чугуївщини, а також Печенізького та Шевченківського районів в питаннях земельного права.

На базі «Центру правової інформації та консультацій» ЧПГ створено Ресурсний центр, який допомагає землевласникам, власникам паїв і фермерам вирішувати питання, що виникають в ході майнових і земельних відносин, а також сприяє у захисті та реалізації їхніх прав.

Юрій Чумак, координатор «Центру правової інформації та консультацій» ЧПГ