В Україні з’явився перший веб-портал, присвячений доступу до генеральних планів міст

 

В інтернеті з’явився перший веб-портал, присвячений доступу до генеральних планів міст. На ньому можна знайти інформацію про відкритість містобудівної документації абсолютної більшості населених пунктів України, а також інші матеріали (статті, книги, відео) з питань доступу громадян до містобудівної документації.

Веб-портал містить інтерактивну карту, на якій представлені всі міста нашої країни і яка є механізмом забезпечення постійного моніторингу доступності генпланів для громадськості. Вона супроводжується он-лайн базою, завдяки якій усі бажаючі можуть ознайомитися із станом практичної відкритості містобудівної документації у своєму населеному пункті.

Зокрема, на сайті вже можна ознайомитись з інформацією про доступність генпланів міст таких областей, як Вінницька, Волинська, Донецька, Житомирська, Луганська, Миколаївська, Чернігівська та багато інших. Але, слід зауважити, що дані кожного дня змінюються, адже процес наповнення триває і зараз.

Інформація на сайті постійно оновлюється. Тут представлені відповіді органів місцевого самоврядування на запити Центру, що були подані і отримані до зміни інформаційного та містобудівного законодавства України. Проте, основну масу все-таки складають нові матеріали, отримані у 2012 році.

Тут можна ознайомитися не лише з офіційними документами, а і з авторськими статтями, публікаціями, думками. Також кожен охочий має можливість доповнити інформацію про доступність генплану у власному місті, додати необхідні документи, або, за необхідності, безкоштовно отримати від експертів Центру правову та інформаційну допомогу.

У відповідних розділах інтернет-ресурсу викладені матеріали судових справ між СЦГІ та органами місцевого самоврядування обласних центрів щодо визнання протиправних відмов у наданні матеріалів генпланів населених пунктів.

Детальніше про ситуацію у своєму місті можна дізнатися тут www.cityplan.in.ua.

 

 

Контакти:

Володимир Щербаченко, Східноукраїнський центр громадських ініціатив

тел. 067 640 94 40,

e-mail: planmista@gmail.com

www.cityplan.in.ua

 

***

 

Веб-портал створений командою Східноукраїнського центру громадських ініціатив у рамках проекту «Через доступ до генпланів – до містобудування без корупції: мережа громадянської дії» і має назву «Генплан – ключ до твого міста».

Джерело: 

Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Веб-портал, Сайт, Генплан - ключ до твого міста, Генплан, карта, населений пункт