Відкритий лист до прокурора Луганської області щодо порушень під час розслідування справи Олаолу Фемі

 

Прокурору Луганської області

Мельнику А. С.

91055, м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 3.

 

 

Шановний Анатолію Степановичу,

 

Громадська організація Правозахисний центр «Поступ» звертається до вас від імені ініціативної групи «Справедливість для Олаолу Фемі» з проханням зустрітися з представниками нашої організації та нігерійської громади міста Луганськ для обговорення ситуації навколо справи Олаолу Сунканмі Фемі, якого, на наше глибоке переконання, безпідставно обвинувачують у заздалегідь спланованому нападі з метою вбивства на кількох мешканців Луганська.

 

На нашу думку, слідчими Ленінського РВ УМВС під час розслідування злочину, у якому звинуватили Олаолу Фемі, допущено низку грубих процесуальних порушень, слідство навмисно викривило, або ж недостатньо перевірило, факти, які містяться у матеріалах справи, а обвинувачувальний висновок, підготовлений працівниками прокуратури Луганської області, суперечить навіть доказам, які містяться у матеріалах справи. Через це молодий нігерійський студент, який став жертвою нападу на ґрунті побутового расизму і був змушений захищатися від п’ятьох нападників, вже понад рік безпідставно утримується у слідчому ізоляторі.

 

Ми припускаємо, що недбалість (якщо не посадовий злочин) слідчих органів внутрішніх справ, та упереджена позиція співробітників прокуратури, попри широкий суспільний розголос та увагу до справи Олаолу Фемі світового співтовариства, і досі залишаються безкарними в тому числі через те, що Ви та Ваш попередник отримували викривлену інформацію про дану справу. Просимо Вас приділити півгодини свого часу для того, щоб представник ініціативної групи Костянтин Рєуцький та представник нігерійської громади доктор Джуліус Томорі мали можливість викласти факти, які, сподіваємося, переконають Вас у необхідності проведення додаткової і більш ретельної перевірки законності дій співробітників ОВС і прокуратури у справі Олаолу Сунканмі Фемі.

 

З огляду на те, що наступне судове засідання по даній кримінальній справі відбудеться 28 грудня 2012 року, ми просимо Вас прийняти представників ініціативної групи напередодні засідання – 27 грудня.

 

Ми впевнені, що єдиною правильною позицією з точки зору збереження репутації прокуратури в цій справі має бути не приховування, а визнання та виправлення помилок працівників слідства. Ми віримо у Ваше прагнення встановити справедливість і сподіваємося, що Ваша компетентна і неупереджена позиція сприятиме утвердженню цінностей прав людини та розбудові в Україні демократичної правової держави.

 

Відповідь на цей лист просимо надати за адресою: м. Луганськ., а/с 45, 91050, Правозахисний центр «Поступ», або зв’язавшись із представником ініціативної групи за телефоном +38 095 295 54 40.

 

Ініціатива «Справедливість для Олаолу Фемі»