Відгуки гідів – учнів ЗОШ №38 м Львова щодо участі у виставці "Кожен має право знати свої права"

Моє розуміння особистої гідності

Особиста гідність закінчується там, де починається підступ, брехня, та зрада. Тим самим ми потроху втрачаємо себе, губимо щось таке цінне, що є в кожному, вичерпуємося як особистість. Так, звісно, знаємо, що маємо різноманітні права, в тому числі і на власну гідність. Можливо, перед кимось вдасться приховати те, що вона у тебе давно вже загублена (у випадку, якщо ти остання нікчема). Але власне від себе нічого не приховаєш. Це, мабуть, найгірше, навчитися обманювати себе, і згодом в це ж самому і вірити.

Гідність - це певне поняття моральної свідомості, яку кожен визначає кожен сам для себе. Найкраще певне, про гідність сказав Василь Симоненко.

Ти знаєш, що ти — людина? 
Ти знаєш про це чи ні? 
Усмішка твоя — єдина, 
Мука твоя — єдина, 
Очі твої — одні.

Так, кожна людина індивідуальна по-своєму, і поняття гідності для кожного також індивідуальне. Хочеться комусь про щось довести, вважаючи, що в певних речах ти осмислюєш якісь речі по-іншому. Але насправді, це помилка. Гідність, на мою думку, це те, що потрібно доказувати вчинками, а не красивими термінами та висловлюваннями. Та і те, власне, ті речі, котрими ти набуваєш тієї гідності, не варто розхвалятися. Це щось таке, коли зробив добру справу, але не похвалився нею. Як на мене, це достатньо високий прояв гідності. От до прикладу, коли меценати анонімно жертвують гроші на лікування чи ще якісь потрібні речі – це вірно, це один з проявів гідності. І навпаки, я зневажаю тих високопосадовців, які ставлять храми, називаючи їх власним іменем. Насправді, дуже важко зробити щось добре анонімно. Як на мене – це і є один з головних проявів гідності. Коли свідомо і без розголосу.

Брижак Марта, 11-А кл.

 

 

Мої враження від навчального семінару для гідів та виставки

Мені дуже сподобалося те, як нас тренували, щоб ми змогли гарно провести виставку. Наш тренер Костя та координатор Ніна приклали дуже багато зусиль, щоб нас навчити. Я їм за це дуже вдячна. Вони нас завжди підтримували, радили як краще та ділилися своїми знаннями. Час ми проводили дуже нестандартно з ними і завдяки тому матеріал краще і швидше запам'ятовувався.

Від цього треіннгу я очікувла багато нової інформіції, покращення свого досвіду екскурсовода і нових знайомств з цікавими людьми. Мої очікування здійснилися. Я дуже рада, що пішла на цей тренінг. Я отримала дуже багато позитивних вражень та емоцій.

Ще я хочу висловити подяку Євгену за підтримку, Дмитру за чудові фотографії, Наталі Михайлівні, адже саме від неї ми дізналися про цю виставку, працівникам музею тюрми-музею на Лоцького.

Після цього тренінгу та виставки я задумалася про кар'єру екскурсовода. Це навчання, яке я пройшла вплинуло на моє життя і я на деякі теми змінила свої погляди. Тепер я краще розумію,що таке права людини, людська та особиста гідність і чим вони відрізняються.

Права людини в моєму розумінні - це певні, норми, правила, можливості у суспільстві, якими може користуватися будь-яка особа і їх ніхто не має права забрати. Це - цінування людини як особистості.

Ще я хочу сказати, що слід відрізняти лідську гідність від особистої. Людську гідність має кожна людина і вона є однаковою як у страшного злочинця так і у дитини,яка щойно народилася і не здійснила ще ніяких проступків. Кожна людина має гідність вже тому, що вона людина, а особисту гідність слід "заробити", вона зростає, коли ми поводимо себе благородно і порядно, але її і легко втратити - якщо поводити себе підло.

Копитко Оксана, 9-Б клас

 

Моє розуміння прав людини та враження від участі у виставці

На мою думку права людини - це права, які людина використовує, це - певні можливості, які надано людині з народження і ніхто не має права їх забрати.   Людська гідність - вона не залежить від нашої поведінки, вона народжується разом з нами.   Дуже вдячна Кості і Ніні, які доклали багато зусиль щоб нас навчити, і щоб ми змогли гарно провести виставку. Також вдячна Євгену за підтримку, Дмитру за дуже гарні фотографії, Наталі Михайлівні, адже саме від неї ми дізналися про цю виставку. З цих семінарів я дізналася багато цікавої інформації. Мені дуже сподобалося проводити екскурсію в тюрмі- музею на Лонцького. Я дуже рада, що прийняла участь у цьому проекті.
 
Мельничук Ірина, 9-Б клас
 
 

Мої розуміння прав людини, гідності та враження від роботи екскурсоводом

Мені сподобалося бути ексурсоводом. Я отримала для себе багато цікавої і корисної інформації.

Хочу подякувати Ніні, Кості, що вони допомогли нам краще зрозуміти права людини, Дмитрові за чудові фотографії, Євгенію за підтримку.

На мою думку, права людини - універсальні, неподільні, взаємо залежні і ніто не може їх забрати, лише тому шо ти людина. Людина народжується з правами і помирає.

Людська гідність пов'язана із самою сутнстю людини витікає із сомого факту, що хтось є людиною. її має навіть немовля, котре ще в житті ні поганого, ні доброго не зробило.

Людську гідність слід відрізняти від особистої гідності, котра є поняттям близьким до честі таку гідність треба "заробити ". Вона росте коли ми робимо добрі вчинки, однак її втратити, коли ми чинимо підло...

Ірина Купчишин, 9-Б клас
Джерело: 

Регіональний координатор виставки у Львові та Львівській області

ДодатокРозмір
kopytko-oksana.jpg64.2 KB
kupchyshyn-ira.jpg100.02 KB
melnychuk-ira.jpg61.14 KB
bryzhak-marta.jpg85.37 KB