У Івано-Франківську завершився триденний Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

 

Мандрівний фестиваль є традиційним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Після показів у Києві, які цього року відбувалися з 25 до 31 березня, Docudays UA вирушає у подорож Україною.

У 2010 році Docudays UA відбувся у 123 населених пунктах України. Фестивальні фільми переглянули близько 153 тисяч глядачів.

У Івано-Франківську Фестиваль проходив учетверте і глядачі переглянули близько десятка картин. Порушувалися теми прав журналістів, правозахисників, увязнених та просто громадян тої чи іншої країни. Захід відвідало понад 200 мешканців та гостей Івано-Франківська. З вітальним словом виступив заступник начальника головного управління юстиції у Івано-Франківській області Володимир Ковальчук. Після переглядів глядачі мали можливість поспілкуватися із правозахисниками Андрієм Малетином та членом Комітету оборони прав людини Віктором Морозовим. А також отримали безкоштовну юридичну консультацію і корисну літературу.

 

Студент Одеського національного ун-ту ім. Мечнікова, який у місті перебував у справах, так прокоментував подію: «Фільми на мене справили сильне враження. Висвітлення проблем прав людини дуже важливе для соціуму. Особливо для українського суспільства. Мені усе сподобалося. Після фільмів відбулася дискусія, яка була пізнавальною для мене».

 

 «З кожним роком Фестиваль документального кіно про права людини у Івано-Франківську набуває все більшого розголосу та нових поціновувачів жанру. Подія покликана сприяти розвитку документального кіно в Україні та поширити розуміння прав людини, - зазначає голова Івано-Франківської обласної організації «Молода Просвіта»Євгенія Бардяк. – Сподіваємось, що найближчим часом фестивальні фільми матимуть змогу переглянути і мешканці районів».

Джерело: