У Львові діти розповіли своїм одноліткам про права людини

Близько 300 львівських школярів та студентів дізнались більше про права людини. З 1 по 5 жовтня у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”проходила мандрівна виставка “Кожен має право знати свої права”. Протягом цих п'яти днів усім відвідувачам виставки 14 учнів-старшокласників із ЗОШ №38 м Львова, розповідали про основні цінності - походження прав людини, людську гідність, основні ознаки прав людини, заборону дискримінації, критерії допустимості обмежень прав людини, демократію, правову державу, зміст стандартів окремих прав та свобод, права дитини.

Захід проводився за сприяння Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Відвідувачами виставки були учні 8-11 класів з різних шкіл м. Львова та студенти першого курсу юридичного факультету Львівського державного університету внутрішніх справ.

Після екскурсій усім відвідувачам організаторами виставки було запропоновано проявити солідарність із білорусами з громадської кампанії Правозахисники проти смертної кари в Білорусії, шляхом підписання відповідного звернення до президента Білорусії і таким чином стати на захист прав людини.

Ще одним практичним аспектом виставки була діяльність виїзної громадської приймальні з надання безкоштовної правової допомоги, яку організував Євгеній Філіппов, випускник Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”, голова правозахисної організації Корпус Свободи (Freedom Corps), м. Львів.

Організатори мандрівної експозиції “Кожен має право знати свої права” висловлюють щиру подяку всім тим, хто допоміг виставці відбутись, зокрема в.о. начальника управління освіти Іващишин Яніні Зигмундівні, спеціалісту — Гордон Михайлу Степановичу, директору ЗОШ №38 м Львова Гаврилишину Василю Михайловичу та вчительці історії і правознавства, методисту Голосовій Наталії Михайлівні, директору Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” Руслану Забілому, заступнику — Вікторії Садовій, юристу — Лідії Тополевській, екскурсоводу - Валентині Коцюрубі та всім іншим небайдужим людям.

Особлива подяка гідам — учням ЗОШ №38 м. Львова, які працювали на виставці, це:

 
1

Миколаїв Софія Ярославівна

9-А кл

2

Панахид Володимира Олегівна

9-А кл

3

Березюк Наталія Володимирівна

9-А кл

4

Ткачук Олена Сергіївна

9-А кл

5

Копитко Оксана Степанівна

9-Б кл

6

Купчишин Ірина Василівна

9-Б кл

7

Мельничук Ірина Андріївна

9-Б кл.

8

Лозинська Тетяна Миколаївна

9-Б кл

9

Жилюк Руслана Русланівна

10-А кл

10

Вітів Наталія Ярославівна

11-А кл

11

Гуменюк Марта Андріївна

11-А кл

12

Мельник Олена Ігорівна

11-А кл

13

Брижак Марта Русланівна

11-А кл

14

Шевців Юрій Володимирович

11-А кл

 

Всій команді гідів по завершенню мандрування виставки по Україні організаторами буде вручено сертифікати про участь у заході.

Зі Львова виставка помандрувала до Херсону. Львівська команда з організації мандрівної експозиції “Кожен має право знати свої права” бажає херсонським колегам успіхів в проведенні виставки та інших освітніх заходах.

 

Довідка

 

Мандрівна експозиція «Кожен має право знати свої права» є мобільним навчально-методичним засобом і складається із 20-30 панелей, що містять стислі тексти та візуальну інформацію про цінності, принципи та окремі аспекти прав людини. Вона пропонується для використання в якості додаткового наочного методичного матеріалу в системі офіційної освіти, для освітніх, просвітницьких та інформаційних заходів і акцій недержавних організацій. Експозиція є своєрідним майданчиком для дискусії, навчання та дій спрямованих на підтримку та захист прав людини.

Перша презентація експозиції відбулась 9 червня, в Києві – в «Європейському містечку». У вересні – листопаді 2012 року відбувається перший пілотний тур роботи експозиції в 7-х областях України. Виставка вже відвідала Чернігів та перебуває в Кіровограді. Львів стане третім містом, до якого примандрує експозиція. На даний час готується методичний посібник для вчителів та викладачів щодо роботи з експозицією в навчальних цілях. З панелями експозиції можна ознайомитись в розділі «Бібліотека» сайту www.edu.helsinki.org.ua за наступним посиланням: http://edu.helsinki.org.ua/b-bl-oteka/metodichn-mater-ali/peresuvna-ekspozits-ya-kozhen-ma-pravo-znati-svo-prava.

Виготовлення експозиції та її перший пілотний тур здійснюються в рамках проектів громадської організації М’АРТ, Української Гельсінської спілки з прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Норвезького Гельсінського Комітету.

 

 

К/о Ніна Хома, регіональний координатор роботи

експозиції у Львові та Львівській області ,

тел. (063)1714048

Джерело: 

Регіональний координатор виставки у Львові та Львівській області

ДодатокРозмір
img_3131.jpg201.3 KB
img_3170.jpg211.7 KB
img_3189.jpg177.77 KB
img_3198.jpg213.34 KB
img_3228.jpg217.71 KB
img_3253.jpg180.91 KB
img_3272.jpg192.2 KB
img_3282.jpg230.81 KB
img_3302.jpg196.33 KB
img_3314.jpg186.55 KB