У Луганську підготовлені «провокатори»*

 

20-21 жовтня 2012 року у Луганську відбувся тренінг «Організація кампаній громадського представництва задля збереження шкіл у власних громадах». Організаторами заходу виступили Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) у співпраці з кафедрою соціальної роботи Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час тренінгу близько 30 директорів шкіл, вчителів, громадських активістів та батьків з Луганської, Донецької та Харківської областей отримали знання щодо організації кампаній на збереження своїх шкіл. Були розглянуті такі питання як підготовка кампаній на захист громадських інтересів, успішні фактори проведення кампанії, налагодження партнерства та використання ініціативними групами різних інструментів дій у здійсненні кампаній на захист та розвиток шкіл.

Навички із стратегічного планування кампанії, формування ключового повідомлення, використання різних методів під час адвокасі-кампанії освітянам та громадським активістам допомогали здобувати фахівці СЦГІ –  голова організкації Володимир Щербаченко та менеджер освітніх програм Олена Переходченко.

Юрист Центру Вадим Сабінін розповів про нормативно-правові основи здійснення кампаній на захист своїх прав та шкіл, використання правових методів під час кампаній (подання інформаційних запитів, звернень (заяв, скарг, пропозицій), громадські слухання, звернення за захистом до суду, тощо).

Присутнім було представлено позитивний досвід ініціативних груп, яким вдалося зберегти свої школи. Зокрема, голова ініціативної групи ЗОШ І ступеня № 12 м. Свердловська Дегтяр С.А. та голова батьківського комітету навчально-виховного комплексу «Дивосвіт» № 15 м. Красний Луч Альохіна О.О. поділилися використаними у їх кампаніях заходів із спонукання мешканців громади до підтримки школи, привернення депутатів на свій бік та написання інформаційних запитів.

Волонтер Корпусу Миру Айлін Кейлі, на прикладі громади міста Алентаун штату Пенсильванія, познайомила учасників із зарубіжним досвідом коаліційної діяльності шкіл округу задля призупинення консолідаційного плану керівництва штату зі скорочення шкільної мережі.

Завдяки виступам експертів, запрошених на тренінг – Юлії Красильнікової, прес-координатора проектів Правозахисного центру «Поступ» та Олени Лошакової, прес-секретаря ЛНУ імені Тараса Шевченка – учасники дізналися про тонкощі співпраці шкіл із ЗМІ під час реалізації інформаційної кампанії та масових ненасильницьких акцій.

На завершення тренінгу Оксана Дрєпіна, заступник голови СЦГІ, запропонувала присутнім взяти участь у конкурсі малих грантівта розповіла про умови участі в ньому. «Фінансова підтримка буде надаватися командам малих громад трьох областей Сходу України на втілення громадських ініціатив, спрямованих на збереження освітніх послуг та громадського впливу на прийняття владних рішень щодо майбутнього школи. Заявки приймаються до 30 листопада 2012 року», - зазначила вона.

 

Тренінг є частиною проекту «Разом до збереження і розвитку освітніх послуг у малих громадах», який реалізується СЦГІ за фінансової підтримки програми «Громадянське суспільство і належне врядування» Міжнародного Фонду «Відродження».

 

***

Контакти:

Оксана Дрепіна, заступник голови Східноукраїнського центру громадських ініціатив

тел. 050 92 34 117

lawforschool@gmail.com

totalaction.org.ua

 

___________________________________________________________________

*19 вересня 2012 р. Президент України назвав прибічників малокомплектних шкіл сільської місцевості «провокаторами»

Джерело: