Підтримка пенітенціарної реформи в Україні

 

В Україну продовжують вкладати гроші. Деякі кажуть, що не варто. Мовляв, до демократії Україні ще повзти і повзти, а проекти, що спонсуються Європою, не мають належної ефективності. Але ж… Країна входить до складу Ради Європи, ратифікувала всі основні угоди по дотриманню прав людини і в своєму розвитку орієнтується на інтегрування в Європейську спільноту, як рівноправний партнер. За останнє десятиліття в країні була проведена значна робота по удосконаленню кримінального і кримінально-виконавчого законодавства, враховуючи зміни, націлені на скорочення кількості ув’язнених, поліпшення житлових умов в установах виконання покарань, розвиток системи соціальної допомоги для ув’язнених та осіб, які звільняються.І тому не тільки варто, але й треба говорити про такі проекти, як «Підтримка пенітенціарної реформи в Україні».

Проект реалізується за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації і має на меті реформування Державної кримінально-виконавчої служби України шляхом просування демократичних і гуманістичних ідеалів та цінностей, міжнародних норм і стандартів, базованих на рівних правах та можливостях для чоловіків і жінок, що стосуються захисту прав людей, які знаходяться в місцях позбавлення волі та попереднього ув’язнення, поліпшення умов утримання для найуразливіших категорій засуджених та осіб, узятих під варту.

Основними задачами проекту є підготовка персоналу кримінально-виконавчої служби, захист прав особливо уразливих груп ув’язнених та засуджених, в першу чергу жінок та неповнолітніх, а також осіб, засуджених до довічного позбавлення волі. Також однією з є формування позитивного ставлення суспільства до процесів реформування кримінально-виконавчої служби України.

«Підтримка пенітенціарної реформи» реалізовується в декількох регіонах України: м. Чернігів, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область, м. Харків, м. Київ і Київська область, м. Мелітополь Запорізької області та м. Одеса. Тривалість - з 1 серпня 2009 року по 31 січня 2012 року. Тобто процес реформування кримінально-виконавчої системи триватиме ще більше року. Сподіватимемось на ефективний результат.

Джерело: 

Громадський захисник