Під Могилянкою художники і студенти протестували проти закриття Центру візуальної культури

 

У понеділок 27 лютого під стінами Києво-Могилянської Академії пройшла акція протесту проти закриття науково-дослідного Центру візуальної культури (ЦВК). Підтримати ЦВК прийшли студенти Могилянки та інших вишів, викладачі, сучасні художники, куратори й арт-критики. 

Вийти на акцію протесту змусило рішення Вченої ради НаУКМА про закриття Центру візуальної культури. Поштовхом до закриття ЦВК став скандал навколо виставки “Українське тіло”, забороненої 10 лютого особистим рішенням президента академії Сергія Квіта.

“У мене, студента-магістра, забрали майданчик для розвитку мене як науковця та громадського активіста. Я розчарований,” - заявив могилянець Єгор Стадний. “ЦВК - це наша аспірантура!” - продовжив активіст профспілки “Пряма дія” Андрій Мовчан.

“Руки геть від ЦВК!” - скандували учасники акції. В руках вони тримали плакати із написами: “Наука плинна - бюрократія вічна” та “ЦВК - це 12 міжнародних конференцій”. 

Основною вимогою протестувальників було негайне поновлення роботи Центру і відкриття виставки «Українське тіло». Крім того вони вимагали автономії та самоуправління для ЦВК й інших науково-дослідних центрів і відкритого обговорення та перегляду діючих в академії стандартів науковості. 

За попередньою інформацією, більшість вимог протестувальників було виконано, зокрема повністю відновлено роботу Центру візуальної культури.

Під час акції було кілька спроб завадити її проведенню. На початку мітингу у натовпі з'явилась група із 30 молодиків у спортивних костюмах, які представились членами партії ВО “Свобода”. Вони неодноразово пробували зчинити штовханину, вигукували образи на адресу ЦВК та виривали із рук протестувальників плакати. Однак прямих сутичок вдалось уникнути.

Нагадаємо, 23 лютого відбулося засідання Вченої ради університету, на якому порушили питання закриття ЦВК. При цьому нікого із представників Центру не було повідомлено, що відбудеться розгляд даного питання. У підсумку, Вчена рада ухвалила рішення про закриття Центру візуальної культури. 

Незалежна студентська профспілка “Пряма дія”