Навчання спостережних комісій: три кроки для виявлення порушень прав засуджених

 

Виявляти порушення прав засуджених, членам спостережних комісій відтепер буде простіше. Достатньо зробити лише три кроки. Перший – потрапити на територію пенітенціарної установи. Другий – заповнити анкету і третій – узагальнивши результати анкети і побачити порушення. А от як правильно членам спостережних комісій ходити та бачити порушення, навчать експерти Кіровоградського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та Кіровоградської обласної спостережної комісії.

 

На сьогодні спостережні комісії залишаються єдиною інституцією, що має законодавчо закріплене право здійснення громадського контролю дотримання прав засуджених. Маючи відповідний мандат, члени спостережних комісій можуть безперешкодно відвідувати місця позбавлення волі. В тому числі для вивчення стану організації матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених. Виявляючи порушення спостережні комісії можуть здійснювати заходи щодо їх усунення. Але маючи такі повноваження, робота спостережних комісій залишається малоефективною. Однією з причин є недостатня компетенція членів спостережних комісій в сфері здійснення громадського контролю та відсутність простої але ефективної методології його проведення.

Вирішити проблему має всі шанси нова ініціатива Полтавської Благодійної асоціації «Світло Надії». Залучивши експертів, організація розробила методологію та інструментарій здійснення громадського контролю. А також підготували серію тренінгів, спроможних суттєво підвищити професійний рівень членів спостережних комісій. До проведення тренінгів та розробки методології було залучено старшого наукового співробітника сектору дослідження проблем кримінально-виконавчого законодавства Інституту вивчення проблем приступності Академії правових наук – Яковець Ірину, та керівника пенітенціарного напрямку КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» - Бочарова-Туз Володимира.

По задуму розробників методологія та інструментарій є максимально зручними та простими в користуванні. В ідеалі, застосування інструментарію, зведе громадський контроль дотримання прав засуджених до трьох простих кроків – потрапити до установи, заповнити анкету і проаналізувати її.

Першими з’ясувати, наскільки ефективною є методологія та інструментарій зможуть члени спостережних комісій Кіровоградської області. Адже саме в Кіровограді відбудеться перший тренінг для членів спостережних комісій, які взаємодіють з пенітенціарними установами області.

Дякуючи партнерству з Кіровоградською обласною спостережною комісією, КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» проведе навчання членів спостережних комісій Устинівскього, Петрівського та Олександрівського районів і міста Кіровоград. Захід відбудеться 30-31 серпня. Після навчання спостережні комісії апробують інструментарій та методологію.

Зображення користувача Анонимный.
Анонимный

Бажаю наснаги та позитивних зрушень на нашій ниві.
З повагою, Алла Мукшименко