Навчальний курс «Школа – територія прав людини»

Оголошується конкурс на участь у 1-му семінарі навчального курсу «Школа – територія прав людини» для адміністраторів і вчителів загальноосвітніх навчальних закладів соціальної реабілітації, навчальних закладів пенітенціарної системи та шкіл-інтернатів для дітей позбавлених батьківської опіки, що організовує Українська Гельсінська спілка з прав людини спільно з Норвезьким Гельсінським Комітетом за фінансової підтримки Норвезького Гельсінського Комітету та Міжнародного Фонду «Відродження».

Курс є навчальним заходом всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

До участі у конкурсі запрошуються представники навчального закладу у складі педагога (вчителя, чи психолога, чи соціального педагога) та адміністратора (директора чи заступника директора), які готові розвивати підходи до управління школою, організації навчально-виховного процесу на принципах прав людини і демократії.

Семінар є складовою навчального курсу, в якому матиме змогу взяти участь школа. Заходи навчального курсу відбуватимуться протягом 2 років.

Курс включає наступні етапи:

І. Навчальна підготовка в рамках семінару для вчителів і директорів шкіл та наступна робота на базі школи щодо розвитку підходів до організації навчально-виховного процесу у власній школі на принципах прав людини та демократії;

ІІ. Напрацювання пропозицій щодо розвитку підходів до управління школою, організації навчально-виховного процесу на принципах прав людини і демократії та вироблення таких управлінських моделей (другий семінар);

ІІІ. Обмін досвідом з колегами з інших країн через взаємні візити.

Семінар проходитиме з 19 по 25 вересня 2010 року у м. Чернігів.

Претенденти на участь у семінарі мають бути готові брати активну участь у всіх етапах навчального курсу. Участь у всіх навчальних заняттях та виконання завдань в дистанційному режимі є обов’язковою умовою.

Організатори забезпечують проживання та харчування учасників, витрати на проїзд до місця проведення й у зворотному напрямку (за умови наявності проїзних документів й у межах вартості проїзду рейсовим автобусом або купейним вагоном поїзда).

Формування групи учасників відбуватиметься за результатами конкурсного відбору. Критерії відбору для участі у курсі є наступними:

§ У конкурсі беруть участь представники шкіл соціальної реабілітації, навчальних закладів пенітенціарної системи та шкіл-інтернатів для дітей позбавлених батьківської опіки.

§ Наявність мотивації та планів активно діяти на підтримку та захист прав людини, спроможність застосовувати отримані знання та навички на практиці,

§ Бажання співпрацювати з правозахисними організаціями та іншими випускниками програми «Розуміємо права людини»,

§ Претендентами не можуть бути учасники минулих заходів з прав людини програми «Розуміємо права людини».

Для участі у конкурсі необхідно:

По-перше: Зареєструватись індивідуально директору і вчителю на участь у навчальних заходах програми та дочекатись підтвердження реєстрації ваших кандидатур на вказану вами адресу електронної пошти.

Зареєструвати свою кандидатуру на участь у навчальних заходах програми необхідно заповнивши реєстраційну анкету он-лайнПо-друге: Надіслати організаторам а) лист від навчального закладу, що підтверджує готовність школи брати участь у всіх етапах та заходах Курсу, б) коротку інформацію (до однієї сторінки) про навчальний заклад.

Представники школи вважаються зареєстрованими, а документи прийнятими на участь у конкурсі, якщо ви отримали про це повідомлення від організаторів.

Контакти організаторів для надсилання документів, отримання додаткової інформації:

E-mail: rozumiemopravaludyny@gmail.com

Факс: (0462) 774-110

Поштова адреса: а/с 79, Чернігів, 14000

Контактні особи:

Олександр Войтенко (моб. тел.: +380505980598) та Сергій Буров (моб. тел.: +380509219967.)

Конкурсні документи повинні надійти не пізніше 17.00, 5 вересня 2010 року. Учасники конкурсу будуть повідомлені про його результати до 11 вересня 2010 року.

Електронні форми презентації, фотографії та інші презентаційні матеріали можуть надсилатись як додатки.

Джерело : Всеукраїнська освітняї програма «Розуміємо права людини»

Автор : Олександр Войтенко