НАПИШИ НА ПІДТРИМКУ АЛЄСЯ БЄЛЯЦЬКОГО! ПРЕМІЯ ВАЦЛАВА ГАВЕЛА ЗА ЗАХИСТ ПРАВ ЛЮДИНИ

 

Випускники Першого та Другого Міжнародного курсу з  прав людини  Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» пропонують приєднатися  вас до номінування на Премію Вацлава Гавела* колегу та видатного борця за права людини Алєся Бєляцького з Правозахисного центру «Вясна» (Республіка Білорусь) тавіце-презедента FIDH.

Алєсь Бєляцький - є одним  з найвідоміших  правозахисників на міжнародному рівні. Його  діяльність, давно отримала визнання, була удостоєна  престижних нагород і відзнак: шведської премії ім. Пера Ангера, премії Свободи ім. А. Сахарова Норвезького Гельсінського комітету, премії Homo Homini чеської  організації People in Need, правозахисної премією Держдепартаменту США, премії Леха Валенси та премії  імені Петри Келлі.

На сьогодні Правозахисний центр «Вясна» та Алєсь  потребують нашої солідарної підтримки.  Біларуська  влада неправомірно скасувала реєстрацію Правозахисного центру "Вясна" і через це фінасову допомогу на поточну діяльність організації Алесь Бєляцький був змушений отримувати на влісні  рахунки.  Грощі витрачалися на допомогу жертвам порушень прав людини та низку кампаній на захист суспільних інтересів. Іншого приводу для того, щоб заставити замовкнути незручного для себе опонента, білоруська влада не знайшла: Алеся звинуватили у привласнені цих коштів та ухилянні від сплати податків. Восені 2011 року він був засуджений на 4,5 років позбавлення волі.

Для підтримки номінування Алеєся Бєляцького на Премію Вацлава Гавела  потрібно заповнити форму до 25 червня 2013 року за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1lQZeMT23Px33n6WiO5WZke2H_jGTJfnFtrlro1vN_Wg/viewform

або надати таку інформацію англійською на адресу hr.in.ark@gmail.com  до 25 червня 2013 року:

назва організації або персони, що номінує:

адреса:

контактний телефон:

e-mail:

сайт за наявності:

Номінувати можуть як громадські організації, так і окремі громадські активісти,що працюють у сфері захисту прав людини.

Будемо вдячні за вашу активність!

ПРОХАННЯ РОЗПОВСЮДИТИ ІНФОРМАЦІЮ СЕРЕД ЗАЦІКАВЛЕНИХ ОСІБ!

 

 

 

*Премія Вацлава Гавела замінила Премію Парламентської Асамблеї Ради Європи за захист прав людини, яка була створена у 2007 році і присвоюється кожні два роки. Першу премію було отримано «Х’юман райтс воч», другу – «Комітетом проти катувань».

До 30 червня окремих осіб чи неурядові організації, діяльність яких пов’язана із захистом людських прав, можна номінувати на Премію Вацлава Гавела за захист прав людини, яку щороку присвоює Парламентська Асамблея Ради Європи разом з Бібліотекою Вацлава Гавела та фондом «Хартія  77».

Ознайомитись з умовами конкурсу можна за посиланням:  http://assembly.coe.int/vaclav-havelhuman-rights-prize/doc/VHP-regulation-2013-en.pdf