Мешканці громад Сходу України активно долучилися до збереження своїх шкіл

 

Близько ста педагогів та жителів  громад Луганської, Донецької та Харківської областей активно долучилися до впровадження ініціатив на збереження своїх шкіл. В ході тренінгів спільно вироблені та сплановані моделі розвитку чи захисту місцевих шкіл. Заходи були організовані для місцевого активу протягом січня-лютого командами ініціативних груп та громадських організацій за участі фахівців Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ).

Близько ста вчителів та директорів шкіл, представників батьківських комітетів, сільських рад, місцевого бізнесу, церкви й просто активних мешканціввзяли участь у тренінгах «Розробка моделей захисту та збереження освітніх послуг у власній громаді та планування їх впровадження». Заходи були організовані командами місцевих громадських організацій та ініціативних груп чотирьох селищ Луганщини, Донеччини, Харківщини та шахтарського мікрорайону міста Донецька. Наразі вони реалізують адвокасі-ініціативи на збереження освітніх послуг у власних громадах.

Разом з фахівцями СЦГІ учасники тренінгів знайшли відповідіна питання: Для чого школа в нашому селі? Якою буде школа в нашому селі через 5-10 років? Що для цього треба зробити? 

Тренінги допомогли присутнім не тільки згуртуватися й спланувати свої найближчі спільні дії у рамках реалізації діючих ініціатив, а йобговорити ідеї на перспективу.Серед задумів на майбутнє були зазначені: створення інформаційного центру на базі школи, облаштування території закладу, відкриття навчально-виховного комплексу «Школа - сад» екологічного спрямування, створення громадської організації та фонду школи, отримання ліцензії для надання платних освітніх послуг тощо.

Родзинками заходів стали: презентація результатів опитування мешканців щодо їх ставлення до загрози закриття школи та виступ волонтера Корпусу Миру США Айлін Кейлі  про коліаційні дії шкіл (с.Денежникове Новоайдарського району Луганської обл.); дискусії на тему громадсько-активних шкіл після перегляду фільму «Школа для громади, громада для школи» (ВФ «Крок за кроком») у селі Нова Чернещина Сахновщинського  району Харківської області та селі Златоустівка Волноваського району Донецької області; майстер-клас російського експерта Наталії Киреченкової (ВРДГО «Іскра», м.Вороніж, РФ) «Реалізація партнерських проектів: з досвіду громадсько-активних шкіл Росії» у СШ № 138 м.Донецька та с. Малоіванівка Перевальського району Луганської області.

            «Організовані в громадах переможців нашого конкурсу мікрогрантів тренінги допомогли запалити іскорки в місцевих жителях. Завдяки цим заходам на місцях люди побачили, що вони не кинуті на призволяще зі своїми проблемами, зрозуміли важливість спільної діяльності й відчули в собі сили змінити ситуацію на краще. Також тренінги допомогли школам поповнили свої команди однодумцями та волонтерами», - зазначила заступник голови Східноукраїнського центру громадських ініціатив Оксана Дрєпіна.

             

***

Діяльність проводилась в рамках проектів Східноукраїнського центру громадських ініціатив «Разом до збереження та розвитку освітніх послуг в малих громадах» (за фінансової підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного Фонду «Відродження») та «Об'єднання українсько-російського експертного потенціалу при підготовці активу малих спільнот Сходу України до адвокасі-діяльності на збереження шкіл» (мікрогрант від Товариства Лева за фінанси National Endowment for Democracy).

 

Контакти:

Аліна Бондар

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

http://totalaction.org.ua/

https://www.facebook.com/totalaction.org.ua?ref=hl

тел. 099 932 36 73

e-mail: saveschoolsua@gmail.com

Джерело: