Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини у Івано-Франківську

 

З 16 по 18листопада2011 року о 18.00 год. у приміщенні Культурно-мистецького центру «Є» (м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 31, 4-й поверх) відбудеться показ кращих документальних фільмів з усього світу, які були призерами найвідоміших міжнародних фестивалів документального кіно.

Мандрівний фестиваль є традиційним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Після показів у Києві, які цього року відбувалися з 25 до 31 березня, Docudays UA вирушає у подорож Україною.

У 2010 році Docudays UA відбувся у 123 населених пунктах України. Фестивальні фільми переглянули близько 153 тисяч глядачів.

У Івано-Франківську Фестиваль проходитиме вчетверте і глядачі переглянуть більше десятка картин. Порушуватимуться теми прав дитини, увязнених та просто громадян тої чи іншої країни.

Регіональний партнер і організатор - Івано-Франківська обласна організація "Молода Просвіта".

Після показу фільму «Авто*Мат» (Чехія), де піднімаються питання прав велосипедистів, відбудеться обговорення даної проблематики із лідером франківської організації велолюбителів.

Права дитини традиційно – особливий фокус Мандрівного фестивалю Docudays UA. Усі бажаючі отримають Конвенцію ООН про права дитини та ліфлет про права дітей, базований на українському законодавстві.

Спеціальна подія - показ фільму «Причина смерті – прочерк» (Білорусія). Стрічка розповідає про історію одного засудженого до смертної кари. Білорусія – остання країна Європи, де найвищою мірою покарання залишається смертна кара. Чи має існувати законне вбивство у сучасному світі? Обговорити це питання буде нагода після перегляду.

Ще одна спеціальна подія – фільм «Хто убив Наталію?» (Росія) – про вбивство правозахисниці Налії Естемірової, яка розслідувала справи по зникненнях, катуваннях та вбивствах у Чеченській Республіці.

Цикл «Герої нашого часу»: відеоісторії звичайних українців, які щодня своїми зусиллями намагаються змінити реальність, що їх оточує. Кожен «герой» має свою історію, кожен із них доводить – усе можливо, якщо докласти зусиль та не ламатися під тиском обставин, не дозволити системі загнати себе у глухий кут.

Після переглядів глядачі зможуть отримати безкоштовну консультацію юриста та поспілкуватися із відомим у місті правозахисником.

 

Джерело: 

docudays.org.ua