Лукашенка відправили з Києва до Міжнародного кримінального суду

 

Сьогодні, 2-го липня, київська молодь зібралася під Посольством Республіки Білорусь у Києві, щоби ініціювати перенаправлення міжнародного злочинця Олександра Лукашенка з Києва до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

-          Ми були вражені матеріалами кримінальної справи про притягнення останнього диктатора Європи до міжнародної відповідальності за численні факти тортур і  нелюдського поводження, - пояснює причину акції одна з її ініціаторок Олександра. – Тому ми вирішили допомогти розшукати злочинця. Нам пощастило – вчора він привселюдно дивився фінальний матч Євро-2012 у Києві, а сьогодні, за нашими даними, знаходиться в білоруському посольстві.

Активістки й активісти тримали в руках плакати «VIP-passenger to Haague transfer here», «Білорусі незалежність, політв’язням свободу», «Сьогодні Білорусь – завтра Україна?» й скандували «Саша, їдь до Гааги!».

Ініціативну групу підтримали також учасниці й учасники київського осередку антидискримінаційної й антикапіталістичної міжнародної групи ROR(англ.. Rhythms of Resistance, укр. Ритми Супротиву)

-          Ми знаємо, що в Білорусі є наші однодумці, - каже одна з учасниць ROR Надія. – Цією акцією ми висловлюємо їм свою солідарність і підтримку.

Активістки й активісти пікету Білоруського посольства впевнені: якщо правоохоронні органи в Україні  відреагують своєчасно, «Бацька» вже найближчим часом потрапить до Гааги, прямо в обійми міжнародного правосуддя.

* * *

Цій понеділковій акції передували кілька суспільних ініціатив, спрямованих на недопущення візиту диктатора Лукашенка до Києва.

В п’ятницю, 29-го червня, дев’ять правозахисних організацій з усієї України підписалися під відкритим зверненням до лідерів держав, дипломатів і керівників міжнародних організацій. У листі було прохання не перебувати на одному матчі з диктатором. Окремий лист був направлений Президентові України Віктору Януковичу з проханням відмінити своє запрошення білоруському Президенту.

В суботу, 30-го червня, близько десятка молодих людей провели креативну фотосесію з плакатами, в яких висловлювали своє небажання приймати в Україні диктатора, з вимогами звільнити політв’язнів і з пропозицією швидше переправити Лукашенка до міжнародних судових органів.             (фото – в додатку)

В неділю, 1-го липня, на одній із центральних вулиць Києва мала відбутися інформаційна кампанія зі збором листівок для білоруського політв'язня Леся Беляцького. Акція ще до початку була неправомірно припинена людьми у формі міліції, реквізит для збору листівок був незаконно вилучений, одного з організаторів події, Назарія Боярського, направили до Печерського відділку міліції.

 

Джерело: 

Ініціативна група «Білоруський десант»