Діємо на захист Олаолу Сунканмі Фемі: надішліть звернення до Міністерства внутрішніх справ та Генеральної прокуратури України

Текст звернення у форматі .doc у додатках

Ініціатива "Справедливість для Олаолу"

Дорогі друзі та подруги!
Події останніх років доводять, що соціальні мережі можуть змінювати світ. Дякуємо вам за  ваші коментарі на підтримку Олаолу Фемі, нігерійського студента, незаконно заарештованого у Луганську за намагання захистити своє життя від расово-вмотивованого нападу. Але у цьому випадку одних лише коментарів у мережі Інтернет недостатньо – українська влада не бере на себе обов’язок реагувати на такі повідомлення і, скоріш за все, не візьме до уваги нашу думку, якщо ми не звернемося до неї офіційно.
Ми пропонуємо кожному та кожній, кому не байдужа доля Олаолу Фемі, який без підстав 10 місяців провів у нелюдських умовах слідчого ізолятору, роздрукувати наведеного нижче листа, підписати і відіслати до керівників українських державних установ, співробітники яких порушили права Фемі.
Не варто недооцінювати ефект такої простої дії – суспільний тиск на владу через написання звернень допоміг вже тисячам несправедливо ув’язненим людям у багатьох країнах світу повернути свободу.  Відчуваючи увагу української та міжнародної громадськості, українські міліція та прокуратура буде змушена уникати брутальних фальсифікацій справи, що дозволить легко довести невинуватість Фемі. Отже:

****

Міністру внутрішніх справ України

Захарченко Віталію Юрійовичу

Генеральному прокурору України

Пшонці Віктору Павловичу

Звернення

Шановний пане міністре,
Шановний пане генеральний прокуроре,

Хочу виразити своє обурення діями міліції та прокуратури міста Луганськ, якими брутально порушені і порушуються права громадянина Нігерії Олаолу Сунканмі Фемі, який у листопаді 2011 року став жертвою расово-вмотивованого нападу шістьох молодиків.

Напад стався у Луганську в ніч на 5 листопада 2011 року. Двоє нігерійських студентів були атаковані нетверезими молодими людьми, які повалили їх на землю та били ногами, викрикуючи расистські образи. Захищаючі своє життя та життя товариша, який втратив притомність, Олаолу Фемі всліпу наніс нападникам декілька ударів шийкою розбитої скляної пляшки. Наступного дня він був затриманий за заявою нападників і вже 10 місяців провів у слідчому ізоляторі. За результатами досудового слідства, під час якого було допущено низку серйозних процесуальних порушень, йому висунуто звинувачення у замаху на вбивство 4 осіб і зараз загрожує довічне ув’язнення.

Представники громадських організацій та захисники Олаолу Фемі звертають увагу на упереджене ставлення органів слідства до підозрюваного та чисельні порушення його прав і процесуальних гарантій:  ненадання кваліфікованого перекладача під час слідчих дій та знайомства з матеріалами слідства, приховування та ігнорування доказів, неврахування свідчень на користь Олаолу Фемі, тощо. Також є підстави припускати, що має місце змова родичів нападників із представниками органів слідства та навмисне викривлення матеріалів справи.

Подібне нахабне покривання міліцією та прокуратурою осіб, які здійснили відверто расистський напад на громадян Нігерії, протирічить проголошеному українським урядом курсу на розбудову правової демократичної держави і забезпечення прав людини, а також завдає нищівної шкоди авторитету України на світовій арені.

Непоправних наслідків ще можна запобігти. Я вимагаю від Вас зробити все необхідне, в рамках наданих Вам повноважень, для відновлення прав Олаолу Сунканмі Фемі – якнайшвидшого звільнення його з під варти, проведення повторного прозорого й ретельного розслідування обставин інциденту 5 листопада 2011 року та притягнення до відповідальності всіх посадових осіб, винних у порушеннях під час досудового слідства.

Про результати розгляду даного звернення прошу повідомити письмово на наступну адресу: _______________________________________________________________________________

(вкажіть адресу, на яку ви хочете отримати відповідь)

З повагою,  __________________      ___________________         «___» __________ 2012 року
                                 (прізвище, ім’я та по батькові)                        (особистий підпис)    

          

****

Надсилайте ваші листи звичайною поштою на наступні адреси:  
1. Міністру внутрішніх справ України Захарченко В. Ю.,  Вул. Академіка Богомольця, 10, 01024, Київ, Україна
2. Генеральному прокурору України Пшонці В. П. Вул. Різницька, 13/15, 01601, Київ, Україна

Ви можете змінювати та доповнювати пропонований зразок звернення так, як вважаєте за потрібне, але обов’язково  вказуйте свої ім’я, прізвище та по батькові, зворотню адресу та дату написання звернення. Не забувайте поставити особистий підпис. Відсутність цих даних дає чиновникам формальні підстави залишити ваше звернення без розгляду.  

Дякуємо за вашу солідарну підтримку!

Текст звернення у форматі .doc у додатках

САМОЗАХИСТ  - НЕ ЗЛОЧИН

Іниціатива «Справедливість для Олаолу Фемі»

 

 

Ініціатива “Справедливість для Олаолу” - це об’єднання неурядових організацій та окремих осіб, які занепокоєні кримінальним переслідуванням Олаолу Сунканмі Фемі, що має ознаки сфабрикованого і упередженого. Ініціативу створено для збору і поширення інформації про перебіг його справи, обстоювання права Олаолу на доступ до справедливого правосуддя та відновлення справедливості щодо нього.

Контакт: (укр., рос.) +38 050 810-66-49 (Юлія) , (Eng., Ukr., Rus.)  +380 50 3348780 (Maksym)
postup.hrc@gmail.com, info@noborders.org.ua

ДодатокРозмір
olaolusunkanmifemi_letter_to_government_ukr.doc41 KB