Активісти відстоюватимуть доступність Генплану Хмельницького у Євросуді

Східноукраїнський центр громадських ініціативподав чергову скаргу до Європейського суду з прав людини щодо засекречення генплану ще одного українського міста. Цього разу скарга до Євросуду присвячена недоступності для громадян основного містобудівного документа Хмельницького.

Ще у 2009 році, при проведенні моніторингу доступності генеральних планів міст, Центр подав інформаційний запит до Хмельницької міської ради з проханням ознайомитися з Генеральним планом міста. На запит громадської організації орган місцевого самоврядуваннявідповівне по суті, чим фактично у доступі відмовив. Чиновники запропонували запитувачу звернутися за інформацією до створеного міською радою комунального підприємства «Хмельницьк-інфоцентр», або переглянути матеріали на сайті міської ради.

Проте розшукати матеріали Генплану на веб-сайті Хмельницької міської ради у 2009 році правозахисникам так і не вдалося. Аналіз сайту міськради показав, що на сайті доступною є лише одне креслення – модель майбутнього розвитку міста. Проте, як стало відомо пізніше, у Генеральному плані Хмельницького 13 схем та планів. Але усі вони знаходяться під грифом «Для службового користування» і громадянам не доступні.

 «Відстояти своє право на доступ до публічної інформації в українських судах нам не вдалося. Але ми віримо у справедливість, і саме тому ми звертаємося до Європейського суду з прав людини. Віримо у перемогу. Правові підстави для цього є»,- говорить голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Детальніше про ситуацію з доступністю Генерального плану Хмельницького можна ознайомитись тут.

Матеріали по темі: «Східноукраїнський центр громадських ініціатив за сприяння Інституту Медіа Права подав заяву до Європейського суду», «За приховування Генплану у Євросуді відповідатиме Рівненська міська рада», «Генплан Сімферополя засекретило СБУ, а у Євросуді відповідатиме держава Україна», «На Донецьку міську раду подали до Євросуду», «За засекречення Генплану на міську раду Вінниці подали до Євросуду», «Доступності Генплану Дніпропетровська будуть домагатися у Євросуді», «За приховування Генплану Тернопільська міськрада буде відповідати у Євросуді», «Справа про приховування генплану знову у Європейському суді. Відповідач – міська рада Львова», «Івано-Франківська міська рада стане сьомою серед тих, які відповідатимуть за приховування Генплану у Євросуді».

 ***

Східноукраїнський центр громадських ініціатив здійснює діяльність спрямовану на забезпечення доступності генпланів для громадян у рамках проекту «Через моніторинг та адвокацію – до законних судових рішень у справах щодо доступу до публічної інформації» за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Міністерства закордонних справ Данії.

Контакти:

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

http://www.facebook.com/totalaction.org.ua

e-mail: zahyst@gmail.com

Джерело: 

Східноукраїнський центр громадських ініціатив