Звільняли Київ під чехословацьким прапором

Дата та час проведення : 
20.10.2013 - 17:00

Виставка про участь воїнів Чехословацької Республіки у звільненні Києва під патронатом президента Чеської Республіки Його Високоповажності Мілоша Земана - з 20 жовтня по 7 листопада 2013 р. перед приміщенням Київської міської державної адміністрації

З нагоди 70-ої річниці визволення Києва (6.11.1943 р.) Посольство Чеської Республіки в Україні спільно з Київською міською державною адміністрацією організовують виставку, яка наближає внесок чехословацьких військових сил у визволення Києва та інших українських міст в часи Другої світової війни.

Експозиція складається з панелей, які представляють історію чехословацької частини та її формування в Радянському Союзі, її прихід на українську територію, значення битви біля Соколовo. Детально викладено залучення частини у бої за Київ – здобуття фільмових студій, заводу «Більшовик» та визволення центру міста. Представлено також внесок чехословацьких солдат у визволення інших українських міст, поповнення рядів частини волинськими чехами і громадянами Підкарпатської Русі та їх подальший шлях на чехословацькі території.

Виставка також наближає їх переслідування після комуністичного перевороту в лютому 1948 р.

Виставку опрацював Військовий історичний інститут Міністерства оборони Чеської Республіки.

Контактні данні: 
kyiv@embassy.mzv.cz
Адреса: 
вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044