Виставка « ПРАГА КРІЗЬ ОБ’ЄКТИВ ТАЄМНОЇ ПОЛІЦІЇ» у Сімферополі

Дата та час проведення : 
10.04.2012 - 15:00

 

Чеський центр при Посольстві Чеської Республіки в Україні за підтримки Інституту дослідження тоталітарних режимів у Празі та Міністерства Культури Автономної Республіки Крим представляє виставку «Прага крізь об’єктив таємної поліції»

Фотографії, що були представлені на виставці, виникли без художнього задуму. Їх створили працівники Управління зовнішнього спостереження політичної поліції, в компетенцію яких входила, крім ведення спостереження, також зйомка та обробка фотографічної документації окремих операцій.

 Люди, що створили ці знімки, жадали не лаврів, а влади та маніпулювання іншими. Це були люди зі спотвореною мораллю і в основі своїй кепські. Тим не менше, їх фотографії є ​​найбільш достовірним зображенням дійсності Чехословаччини 1970-80-х років, зображенням, що має з цієї точки зору незвичайну художню цінність.

 

У карбуванні буднів за часів застою у всій їх огидності фотографи Держбезпеки не мають собі рівних. Ці фотографії є ​​винятковим документальним матеріалом. В основному, створюючи їх, автор навіть не знав, що саме буде відображено на знімку. Він не прикладав видошукач до ока, щоб позначити межі і композицію майбутнього знімка. Його фотоапарат був захований під пальто, у валізці або сумці, а на спуск він натискав в момент, коли припускав, що об'єкт (як «естебешніки» називали людей, за якими вели спостереження) опинявся перед прихованою камерою. Тому на негативах залишилася величезна кількість деталей Праги часів застою, які фотограф з видошукачем перед очима навмисно обійшов би увагою.

Контактні данні: 
Чеський центр спів організатор акції
Адреса: 
м. Сімферополь, вул. Кечкеметська , 94 а