Правомірність засекреченя Генплану Житомира сьогодні розглянуть у суді

Дата та час проведення : 
18.08.2014 - 08:25

Сьогодні, 18 серпня 2014 року, у приміщенні Корольовськогорайонного суду міста Житомира відбудеться судове засідання щодо приховування Генплану Житомира. Відповідач – Житомирська міська рада.

Позов до органу місцевого самоврядування подав Східноукраїнський центр громадських ініціатив. У своєму позові організація просить суд визнати протиправною відмову міськради Житомира надати для ознайомлення матеріали Генерального плану міста. Також Центр просить суд зобов’язати міську раду надати копію графічної складової документа.

Позов громадської організації з Луганська перебуває у судах із 2010 року, але до розгляду по суті справа дійшла тільки тепер. У доступі до Генплану громадській організації відмовили ще у 2009 році, пославшись на те що документ перебуває під грифом «Для службового користування» та має значний обсяг інформації. Така відповідь активістів не задовольнила і вони подали позов до суду.

Не чекаючи рішення суду, 6 серпня 2014 року Житомирська міська рада вирішила оприлюднити Генплан міста.

«Ми підтримуємо рішення Житомирської міської ради оприлюднити Генплан міста. Водночас, факт протиправної відмови в доступі до публічної інформації мав місце. Суд має надати йому справедливу оцінку і визнати відмову в доступі до графічної складової Генплану протиправною. Чекаємо на справедливе рішення суду»,- коментує ситуацію голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Розгляд справи відбудеться у Корольовськомурайонному суді міста Житомира (м.Житомир, Соборна площа, 1. Суддя: Бондарчук В.В. Початок судового засідання о 09.30).

З відповідями міської ради у справі щодо оприлюднення Генерального плану Житомираможна ознайомитися тут.

***

Східноукраїнський центр громадських ініціатив здійснює діяльність спрямовану на забезпечення доступності генпланів для громадян у рамках проекту «Через моніторинг та адвокацію – до законних судових рішень у справах щодо доступу до публічної інформації»за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Міністерства закордонних справ Данії.

Контакти:

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

http://www.facebook.com/totalaction.org.ua

e-mail: zahyst@gmail.com

Контактні данні: 
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Адреса: 
м.Житомир, Соборна площа, 1