Міжнародний освітній Курс по захисту прав людини для молоді

Дата та час проведення : 
14.12.2012 (Увесь день)

Мета проекту: Підготувати групу молодих активістів з України та Білорусі до солідарних дій на захист прав людини у своїх країнах, а також на міжнародному рівні.

Проект є частиною плану дій Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини" (www.edu.helsinki.org.ua) та Білоруської правозахисної школи. Проект уключає у себе організацію та проведення однієї із сесій Міжнародного курсу по захисту прав людини для молодих активістів.
 

Партнери проекту:

організація "Людина в біді", Прага, Чехія

Гельсиньський фонд прав людини, Варшава, Польша

Правозахисний центр "Вясна", Мінськ, Білорусь 

Проект здійснюється за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду
 
З 13 по 20 грудня на базі Білоруського Будинку Прав Людини (Вільнюс, Литва) пройде другий семінар Міжнародного Курсу з захисту прав людини для молодих активістів з України, Білорусі та Росії. 18 активістів з трьох країн будуть поглиблювати свої знання стандартів прав людини і вчитися планувати акції та кампанії на захист суспільних інтересів.
 
 
 
Провідні українські, білоруські, польські та словацькі експерти-правозахисники познайомлять учасників з європейськими механізмами захисту прав людини і передадуть свої навички планування правозахисних кампаній. Очікується, що після закінчення семінару учасники при супервізії експертів проекту проведуть кілька кампаній, направлених на поліпшення ситуації з правами людини в країнах проекту.
 
 
 
Міжнародний Курс з захисту прав людини для молодих активістів проводиться спільно Правозахисним центром "Поступ" (Луганськ, Україна), громадською організацією "МАРТ" (Чернігів, Україна), Правозахисним центром "Вясна" (Мінськ, Білорусь), громадською організацією "Людина в біді "(Прага, Чехія) та Гельсінським Фондом Прав Людини (Варшава, Польща) за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та Норвезького Гельсінського Комітету.
 
 

Новини проекту:

 

Перший семінар Другого Міжнародного Курсу з прав людини для молодих активістів

 

В Алушті з 17 по 23 вересня 2012 року проходив перший семінар Другого Міжнародного Курсу з захисту прав людини для молодих активістів, у якому взяли участь 18 молодих лідерів з Білорусі, України та Росії.
 
Учасники Курсу поглиблювали свої знання зі стандартів прав людини, з'ясовували, як пов'зана активність громадянського суспільства із рівнем дотримання прав людини, аналізували ситуацію з правами людини у країнах проекту та можливі стратегії дій задля впливу на існуючі проблеми. Далі
 

 

Дистанційна сесія, роботи учасників.
 
Після Першого семінару Другого Міжнародного курсу учасникам представилася можливість не тільки застосувати отримані знання - написати роботи на обрані актуальні теми, а також отримати розгорнуту оцінку експертів-кураторів, поставити їм запитання. Експертами з України та Білорусі виступили: Олександр Бурмагін (ІРРП, Київ), Володимир Яворський (УГСПЛ, Київ, Мінськ), Роман Романов (Фонд "Відродження", Київ). З роботами деяких учасників можна ознайомитися нижче:

 

 

Другий семінар Міжнародного курсу з прав людини: Від теорії до практики

Навчання учасників Другого Міжнародного курсу з прав людини продовжилося в Білоруському Будинку Прав Людини. Другий семінар Курсу для активістів з України та Білорусі пройшов у Вільнюсі. 17 молодих людей, серед яких студенти, юристи, політологи, представники некомерційних організацій і навіть журналісти, взяли участь у третьому освітньому модулі Курсу, щоб перейти від теорії до дії і випробувати на практиці, що ж являє собою міжнародна солідарність і чи під силу це завдання молодим активістам. Детальніше

 

16 грудня, учасники Курсу згадали розстріл мирних демонстрантів біля посольства Казахстану в Вільнюсі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Контактні данні: 
Реуцький Костянтин, Правозахисний центр "Поступ", +38 095 295 54 40 reutski@gmail.com
Адреса: 
http://postup.lg.ua/