Друга дистанційна сесія Курсу "Роль журналістики у підтримці та захисті прав людини - 2012"

Шановні учасники та учасниці освітнього Курсу "Роль журналістики у підтримці та захисті прав людини - 2012"!

 

Повідомляємо, що друга дистанційна сесія Курсу триватиме з 1 листопада 2012 року по 1 березня 2013 року.

 

Етап перший: 1 листопада - 25 грудня 2012

Нагадуємо, що на першому етапі кожному з вас буде необхідно визначити проблемну сферу, пов'язану з порушенням прав людини. На наступному етапі ви разом з вашим куратором досліджуватиме обрану проблему на предмет відповідності ситуації стандартам прав людини.

Просимо вас до 5 листопада 2012 року повідомити координатору Курсу тему свого дослідження. Чекаємо ваших листів з темою "Роль журналістики у підтримці та захисті прав людини - 2012" на адресу rozumiemopravaludyny@gmail.com

До 10 листопада 2012 року ви отримаєте інформацію та контакти вашого куратора - залученого експерта, який консультуватиме вас під час виконання завдання другої дистанційної сесії. 

До 15 листопада вам буде потрібно зв'язатися з куратором та погодити з ним план вашого дослідження (календарнний графік, джерела інформації тощо). Після затвердження куратором плану дослідження ви можете приступати до його реалізації.

На всіх етапах дослідження ви можете зв'язуватися з куратором та отримувати консультації по всіх питаннях, що стосуються обраної вами проблематики. Також ми просимо вас інформувати координатора Курсу Костянтина Рєуцького про перебіг підготовки аналізу. 

Результати проведеного вами дослідження мають бути узагальнені у вигляді аналітичної статті (або серії статей), яка міститиме інформацію про невідповідність досліджуваної ситуації стандартам прав людини, прояви порушень, їхні причини та прогнозовані негативні наслідки. Також ми просимо вас навести у матеріалі (матеріалах) рекомендації щодо покращення існуючої ситуаціх: що необхідно зробити владі (що саме і яким інституціям) та що має робити громадськість.

Ваши матеріали мають бути представлені на розгляд куратору до 15 грудня 2012 року. Після розгляду матеріалів експертами, ми пропонуємо вам оприлюднити ваші статті або сюжети у ваших медіа. Просимо вас врахувати коментарі та зауваження вашого куратора перед випуском публікації. Якщо за якихось причин у вас не буде можливостей оприлюднити свій аналітичний матеріал у вашому виданні, ми запропонуємо предоставити його для публікації координатору Курсу.

Посилання на опубліковані матеріали мають бути надіслані на адресу програми (rozumiemopravaludyny@gmail.com) до 25 грудня 2012 року

 

 

Етап другий: 10 січня - 1 березня 2013

На наступному етапі дистанційної сесії ми запропонуємо вам обрати тему (бажано в рамках проблеми, яку ви досліджували на попередньому етапі) для проведення журналістського розслідування або журналістської адвокаційної кампанії, спрамованої на покращення існуючої ситуації.

Попередній план ваших дій на підтримку прав людини вам буде потрібно представити координатору Курсу до 10 січня 2013 року. До 15 січня вам буде повідомлена інформація про куратора, який працюватиме з вами під час другого етапу дистанційної сесії. Куратором буде запропонована додаткова література, яка допоможе зробити ваші дії більш ефективними. За участю вашого куратора та координатора Курсу ви маєте доопрацювати ваш план дій, і, після його затвердження куратором, приступити до реалізації. 

Витрати, пов'язані з реалізацією запланованих дій можуть бути покриті за рахунок підтримки Ресурсної платформи "Ініціативи активістів: Права людини". Під час планування та реалізації дій ви можете розраховувати на підтримку експертів програми, юридичний супровід та участь у запланованих вами діях активістів, що входять до мережі випускників програми "Розуміємо права людини".

Звіт про виконання запланованих дій ви маєте представити вашому куратору до 1 березня 2013 року

 

Підсумкова зустріч в рамках Курсу відбудеться у лютому 2013 року. Точні дати погоджуються і будуть повідомлені вам додатково.

Звертаємо вашу увагу на те, що ви зможете взяти участь у завершальному етапі освітнього Курсу - навчальному візиту до однієї з європейських країн - тільки в разі, якщо ви вчасно і в повному обсязі виконаєте завдання дистанційної сесії та будете рекомендовані куратором до проходження цього етапу Курсу.

 

В разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до координатора Курсу Костянтина Рєуцького (+38 095 295 54 40, reutski@gmail.com), або до координатора програми Сергія Бурова (+38 050 921 99 67, serburov@gmail.com)

 

Команда Курсу бажає вам натхнення та успіхів під час цього етапу навчання!

 

 

Курс реалізується Правозахисним центром "Поступ" в рамках другого етапу плану дій Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Норвезького Гельсінського Комітету.