Толерантність української молоді – запорука демократії

0
Ваш голос: Немає

«Толерантність української молоді – запорука демократії» – саме під таким гаслом Всеукраїнська громадська організація «Молодий рух» за сприяння Національного фонду підтримки демократії провела чотири Школи толерантності та молодого лідерства.

В одній із таких шкіл, що відбулася 3-5 серпня в м. Луганськ взяла участь представник ЧНУ, ЧОГО «Захист» Паланиця Альона: «Основною метою та завданням цих семінарів стало виховання лідерських якостей у молоді, пошук правди, істини й компромісу в історичних і суспільно-політичних питаннях, якими політики намагаються розколоти українське суспільство (мова, ОУН-УПА, НАТО тощо).

Школи відбувалися в м. Коломия (Івано-Франківська обл.) 25-27 липня, в м. Бердичів (Житомирська обл.) 28-30 липня, в м. Луганську 3-5 серпня та в м. Херсон 6-8 серпня. Для обговорення Молодим Рухом були підібрані теми, які покликані об’єднати молодь і здійснити рух у напрямку вирішення питань, якими політики розколюють Україну. Тож для участі у заходах запросили кращих істориків, політологів та громадських діячів. Зокрема, відомий історик, академік Володимир Сергійчук взяв участь у всіх чотирьох Школах, де мав можливість розповісти молоді про голодомор 1932-33 років в Україні та історію Української повстанської армії (УПА) на основі архівних документів та історичних фактів. Про мовну політику та роль молоді у збереженні ідентифікації нації дискутував з учасниками проекту Олександр Якименко - представник Національної академії державного управління при Президентові України. Досвідом проектної  діяльності з учасниками Шкіл мав нагоду поділитися представник Польщі Петро Шостак – координатор проекту «Українська майстерня європейської інтеграції». Учасники всіх Шкіл мали нагоду переглянути та обговорити кінофільм «Життя інших», в якому йдеться про німецький досвід об’єднання навколо людських цінностей в розділеній Німеччині.»

Досвід реалізації проекту показує, що молодь дізнається дуже багато нового для себе. І саме в такий спосіб, вже тепер закладається початок порозуміння для всієї майбутньої української нації.