Скільки коштує заміна свідоцтва про реєстрацію автомобіля.

0
Ваш голос: Немає

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ ДЕПАРТАМЕНТ ДЕРЖАВНОЇ АВТОМОБІЛЬНОЇ ІНСПЕКЦІЇ

вул. Лук’янівська, 62, м. Київ, 01071 тел. (044) 272-3660, ф. (044) 272-5774

www.sai.mia.gov.ua

11.02.2015 № 4/8-У-60зі                            На№                                    від

Уперук П.В.

......................., с. Космач, Косівський район, Івано-Франківська область, 78640

У Департаменті Державтоінспекції МВС України розглянуто Ваш запит щодо необхідності перереєстрації транспортного засобу у зв’язку з встановленням газобалонного обладнання.

Повідомляємо, що згідно з пунктом 33 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року № 1388 (далі - Порядок), у разі переобладнання транспортного засобу проводиться його перереєстрація.

Оскільки відповідно до пункту 37 Порядку встановлення на транспортний засіб газобалонного обладнання для роботи для роботи на газовому паливі є одним із видів переобладнання, то відповідно до вимог пункту 7 Порядку такий транспортний засіб повинен бути перереєстрований протягом десяти діб після переобладнання.

Державна реєстрація (перереєстрація) переобладнаних для роботи на газових паливах транспортних засобів проводиться на підставі документів про відповідність їх вимогам безпеки дорожнього руху.

Такими документами є свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, оформлене державним підприємством "ДержавтотрансНДІпроект" або Центром безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС на відповідний вид переобладнання, що подається разом з актом приймання- передачі транспортного засобу за формою згідно з додатками 3 або 4 до Порядку, а також акт технічної експертизи за формою згідно з додатком 5 до Порядку або сертифікат відповідності, виданий випробувальною лабораторією (центром), що має атестат акредитації відповідної галузі та повноваження щодо проведення перевірки технічного стану транспортних засобів, органом з оцінки відповідності, що визнаний та призначений в установленому порядку проводити процедуру сертифікації транспортних засобів, чи підприємством, що має сертифікат відповідності державної

системи сертифікації УкрСЕПРО з установлення відповідності конструкції переобладнаного транспортного засобу умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження переобладнання.

Для перереєстрації транспортного засобу при встановленні газобалонного обладнання необхідно сплатити послуги, перелік яких визначено постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 № 795 "Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання" (далі - Перелік платних послуг).

Зокрема, буде надана послуга з видачі свідоцтва про реєстрацію колісних транспортних засобів у зв'язку з внесенням змін до реєстраційного документа, передбачена пунктом 15 вищезазначеної постанови, вартість якої буде складати для автомобіля 26 грн.

Крім того, пунктом 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1098, передбачено, що в разі надання послуги, що передбачає видачу бланка або номерного знака, розмір плати за її надання визначається з урахуванням витрат, пов'язаних з придбанням відповідної продукції.

Вартість бланка свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу складає 114 грн.

Згідно пункту 16 Порядку державної реєстрації на зареєстровані у підрозділах Державтоінспекції транспортні засоби видаються свідоцтва про реєстрацію, а також номерні знаки, що відповідають державному стандарту України.

У разі необхідності заміни номерних знаків їх вартість складає 147 грн. 96 коп.

Відповідальність за керування транспортним засобом, не перереєстрованим, в установленому порядку визначена частиною 6 статті 121 КУпАП та передбачає накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 грн.).

У разі повторного вчинення такого порушення відносно водія транспортного засобу відповідно до вимог ч. 7 статті 121 КУпАП може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255-510 грн.) або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Згідно з пунктом 8 Порядку державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів та за умови сплати

їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.

Для перереєстрації транспортного засобу на іншого власника відповідно до п. 14 Перелік платних послуг необхідно сплатити вартість послуги за перереєстрацію, яка складає:

-    для транспортних засобів усіх категорій вітчизняного виробництва та країн СНД- 152, 63 грн.;

-    для транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва - 190, 15 грн.;

-      для мототранспорту, причепів вітчизняного виробництва та країн СНД - 148, 63 грн.;

-  для мототранспорту, причепів виробництва - 186, 15 грн.;

-  для мопедів _ 54, 83 грн.

Крім того, необхідно сплатити вартість бланка свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, яка складає 114 грн., а у разі необхідності заміни номерних знаків також сплатити їх вартість, яка складає 147 грн. 96 коп.

Також інформуємо, що згідно з пунктом 15 Порядку зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року № 1388, під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів дослідження проводиться на письмову вимогу власника або уповноваженої ним особи.

 

 
 

Заступник начальника Департаменту                                                      Д.С. Денисюк

 

 

 

 

  

Отрішко 374 1033